#Less is more

Less is more to moje hasło na 2016. Zaczęłam jak co roku w styczniu od wietrzenia domu ze wszystkiego, co się w nim nagromadziło w zbyt dużej ilości. Mam poczucie, że jak tego nie zrobię to zabraknie mi powietrza i przestrzeni. Wyrzucam to, co do wyrzucenia, lub oddaję, to co do oddania, w myśl zasady nie ma sprzątania bez wyrzucania. Robię przy tym rachunek sumienia i przyznaję się bez bicia do konsumpcjonizmu. Za dużo, dużo za dużo kosmetyków, których nie jestem w stanie zużyć. Ubrań, butów, o których zapomniałam, bo tyle ich kupiłam. Przeleżałych herbat, których już nie wypiję, magazynów wnętrzarskich czy podróżniczych, których już nie przeczytam itd.

W tym roku obiecuję sobie, że będzie tego mniej. Kupię tylko to, co niezbędne, albo co mnie naprawdę ucieszy i będzie w absolutnej zgodzie z moimi ekologicznymi przekonaniami. W modzie zastosuję zasadę stylistki gwiazd Rachel Zoe;

IMG_20160128_153234

1 komentarz

  1. Ucieszyła mnie wiadomość o akcji organizowanej w szkole moich dzieci – Okulary dla Afryki. Zbierają i korekcyjne i słoneczne dla mieszkańców Afryki, których po prostu nie stać na kupno okularów. Ja mam ich oczywiście w nadmiarze… Dobrze, że pójdą na szczytny cel.

    Polubienie

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s