O mnie

A1869167-E7A8-4A2E-8D52-7DB377BE0AB3

Blanka Kolago-Szymczak, założyciel i redaktor SLOW FIX BLOGA, miejsca, które zmienia postrzeganie pojęcia zrównoważonego rozwoju

Aktywistka  z ponad 10-letnim doświadczeniem w PR, w sektorze usług profesjonalnych; firm prawniczych, executive search i private bankingu.

Obecnie próbuję zdefiniować, co oznacza życie w stylu green. Poruszam tematy w sposób dociekliwy i uczciwy, w tym  dotyczące zrównoważonej mody, odpowiedzialnego biznesu, społecznej sprawiedliwości, ‘zielonej’ technologii i ekologicznego życia w różnych aspektach m.in. zdrowia, zdrowego odżywiania i pielęgnacji. Jedną z moich najnowszych pasji jest wspieranie zrównoważonej turystyki. Ten projekt nazwałam Green Hotels Index. Został on przedstawiony na platformie  UNWTO (Światowej Organizacji  Turystyki Narodów Zjednoczonych)jako jedna z kilkudziesięciu koncepcji wspierających promowanie odpowiedzialnej turystyki.

Założyłam Slow Fix Bloga w 2016 po tym jak współtworzyłam  Forum Biznes i Bioróżnorodność. Obecnie mam rosnące grono czytelników. Współpracuję  z pasjonatami i ekspertami na poziomie międzynarodowym, co pozwala mi być na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami dotyczącymi ekologii i zrównoważonego rozwoju. Zachęcam do pozytywnych zmian, tak abyśmy wszyscy tworzyli lepszy świat. Od czerwca 2018 jestem ambasadorem  europejskiego programu Worth Partnership Project wspierającego rozwój małych i średnich przedsiębiorstw związanych z modą i designem, które idą w kierunku zrównoważonego rozwoju i nowych technologii.

Jeśli potrzebujecie wsparcia, doradztwa czy opowiedzenia o Was w w/w tematach proszę o kontakt emailowy – slowfixblog@gmail.com

 

2 Comments

 1. Dear Blanka,

  I am Erminia D’Itria, PhD candidate at the Politecnico di Milano and member of the Fip – Fashion in Process collective (http://www.fashioninprocess.com/).
  My team is currently partecipating with London College of Fashion (UK), Istitute Francais de la Mode(FR), Middlesex College(UK), in an European Cosme project about Mapping Sustainable Fashion Opportunities for SMEs.
  This work will be within the scope of my doctoral research and I am now starting to interview the experts.
  I would like to interview you, as a national expert, about Sustainability in the Fashion field.
  The interview will only take about 20 minutes to complete.
  Please, find attached copy of the interview info.
  I hope you can find the time to help me in my research.

  I look forward to hearing from you.

  Sincerely,
  Erminia

  Polubienie

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s