Ten projekt może być szansą dla Twojego biznesu

Słyszeliście o programach unijnych wspierających rozwój małych i średnich biznesów? Przyznam, że gdzieś tam trafiałam na informacje o nich, ale  nigdy nie wchodziłam głębiej w temat. Tymczasem okazuje się, że warto, że ścieżka aplikacji nie jest tak skomplikowana jak się nam wydaje i że są programy, które są adresowane do konkretnych obszarów biznesowych.

Ten, o którym chcę Wam opowiedzieć, dotyczy designu i innowacji. Tak się złożyło, że zostałam wybrana Ambasadorem na Polskę tego niesamowitego projektu, który został nazwany wprost WORTH Partenership Project, w moim wolnym tłumaczeniu Projekt Wartościowego Partnerstwa. Wspiera on międzynarodową i międzybranżową współpracę między projektantami mody, artystami, małymi i średnimi przedsiębiorstwami związanymi z modą i designem, jak również firmami zajmującymi się nowymi technologiami, które poszukują innowacyjnego rozwoju swoich produktów.

81C2745F-DA4C-48FD-BF1A-15C9AFF5B000

WORTH Partnership Project jest fundowany przez program unijny COSME służący podnoszeniu konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw. Obecnie trwa kolejna tura aplikacji do w/w projektu. Aplikacje można składać do 24 października 2018r. Projekt zaplanowano na 4 lata. Obecnie  działa już 2gi rok.

Społeczność WORTH Project stale rośnie, na dzień dzisiejszy to 700 członków gotowych do współpracy w rozwijaniu wspólnymi siłami innowacyjnych produktów.  W poprzedniej turze ze 100 aplikantów wybrano 25 innowacyjnych koncepcji, które dotyczą przeróżnych sektorów gospodarki. Rozwijają się one obecnie w  20 różnych krajach Europy. Ich współtwórcy otrzymali coaching i potrzebny know-how, w tym pozycjonowanie produktu, branding i prawo własności intelektualnej zarówno od mentorów projektu, jak i komitetu zarządzającego projektem. Nieoceniona była też wymiana wiedzy i doświadczeń między dobranymi partnerami. I oczywiście last but not least wsparcie finansowe, dokładnie 10 000 Euro na każdy projekt. Uczestnicy projektu mieli też możliwość wzięcia udziału w 2 międzynarodowych wydarzeniach, gdzie mogli zaprezentować swój nowy produkt.

To, co mogę Wam podpowiedzieć to, że  z pewnością  wszystko, co dotyczy zrównoważonego rozwoju po ang. SUSTAINABILITY, ma duża szansę przebicia się w ramach WORTH Partnership Project ze względu na palącą potrzebę zmniejszenia zużycia zasobów naszej planety.
Jeśli ktoś z Was kwalifikuje się do w/w projektu i poszukuje takiej współpracy, zachęcam do aplikowania.
Przy aplikacji proszę o powoływania się na moje nazwisko, to ułatwi identyfikację. W razie pytań proszę o kontakt e-mailowy.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s